Antiikmööbel vs moderne mööbel

Oma kodudesse mööblit valides mõtleme me tihtipeale koheselt uue mööbli ostmisele. Kas aga olete kaalunud ka koheselt antiikmööbli ostmist? Antiikmööbel ei ole mitte ainult hea investeering vaid on ehitatud ka kestma, kaunis ja keskkonnasõbralik võrreldes nende modernsete kaaslastega. Modernsel mööbel on aga odavam, kergem transportida ja suurema valikuga. Eeliseid on veel mõlemal poole. Milline aga sobib sinu vajadustele?

Keskonnasõbralikkus

Aastal 2013 importis Suurbritannia 6,5 miljardi euro eest mööblit, millest 32% imporditi Hiinast. Minema visatakse aastas koguni 10 miljonit mööblieset, millest 3 miljonit oleks võimalik parandada või taaskasutada. LoveAntiques.com tegi 2000 inimese seas küsitluse, milles selgus, et 62% inimestest ei mõtle jätkusuutlikusele ja keskkonnamõjudele kui ostavad uut mööblit.

Pinterest.com keskkonnas on loodud ka omaette inspiratsiooni allikas antiikne mööbel modernsega harmoonias näol.
antiikmööbel ja sisustus

Antiikmööbel säästab loodust nii materjalide osas kui ka transpordiga tekkiva saastumise näol. Modernset mööblit ei tehta enam tänapäeval tihtipeale täispuidust. Modernse mööbli eluiga on tavaliselt keskmiselt kolm korda väiksem.

Hind

Modernse mööbli kasuks räägib hind. JYSK ei ole ainukene pood, millest on võimalik saada odavalt mööblit. Odava mööbli otsimine võtab aga aega ja võib olla siiski lõppkokkuvõttes väikestviisi pettumus, mis ei ole väärt säästetud raha. Antiikmööbli transport on ka oluliselt raskem kui modernse mööbli puhul. Ei ole ka mõistlik kulutada üle oma eelarve kalli mööbli peale kui sa ei ole kindel kauaks sa oma elukohta jääd.

Uus mööbel antiiksel kujul

Võimalik on leida ka kesktee. Home4you (mööbel ja sisustus kategooria e-pood) (peamisteks tootekategooriateks mööbel, aiamööbel ja üldine sisustus) pakub näiteks erinevaid mööblisarju, mis on nii kvaliteetsed kui ka kaunid oma puitnikerduste poolest. Komplektid sisaldavad tihtipeale suurt valikut alates söögilaudadest, kappidest kuni diivaniteni. Kõik samas stiilis. Näiteks Elizabeth sari:
mööbel

Või erinevaid sisustuselemente kirstude sarjas BAO:
sisustus ja mööbel

Mööbli restaureerimine

Kuidas kindlaks teha, kas mööbli restaureerimine on protsessi väärt? Leides mööbliese, mis vajab natukene “korrastamist” on kerge langeda emotsionaalse otsuse küüsi viia see koju mõttega, et ajapikku hakkad selle restaureerimisega tegelema. Enne sellist otsust aga tasuks lugeda, mida räägivad eksperdid. Raamatu Foolproof Wood Finishing: For Those Who Love to Build and Hate to Finish autor  Teri Masaschii annab nõu antud otsuste osas. “Ole ettevaatlik asjadega, mis on värvitud. Selleks on tavaliselt põhjus” ütleb Masachi. “. Kaalu enne ja uuri, kas tegemist on kõrgekvaliteetse esemega? Kas detailid vajavad uuesti liimimist? Kuidas näeb toon peale restaureerimist? Kui keeruline saab restaureerimine olema? Veendu, et sa oskad nendele küsimustele enne vastata kui asud ostma või küsi professionaalidelt nõu.